Έρευνα …για το «διαδίκτυο»

Αγαπητοί γονείς και παιδιά

Στα πλαίσια του εκπαιδευτικού προγράμματος που υλοποιούν οι μαθητές της Ε τάξης «Σερφάρω με Ασφάλεια στο Διαδίκτυο», δημιουργήσαμε ένα Ερωτηματολόγιο με σκοπό να καταγράψουμε τις συνήθειες και τις πρακτικές που ακολουθούμε όταν «σερφάρουμε» στο διαδίκτυο.

Αν θέλετε να μας βοηθήσετε στην έρευνα που κάνουμε , μπορείτε να συμπληρώσετε ανώνυμα το ερωτηματολόγιο μέχρι Παρασκευή 11 Μαρτίου στο παρακάτω link :

Επίσης είναι μια ευκαιρία για τους γονείς , μέσα από αυτές τις ερωτήσεις , να συζητήσουν με τα παιδιά τους, για το ποιες είναι οι σωστές πρακτικές , που πρέπει να ακολουθούμε, όταν «σερφάρουμε» στο διαδίκτυο.

Τα αποτελέσματα της έρευνας μας , θα τα ανακοινώσουμε στην εκδήλωση που θα γίνει στο σχολείο την Πέμπτη 17 Μαρτίου 2016.

σας ευχαριστούμε !!!